Historie MŠ

Mateřská škola Skřivany má dlouhou tradici, která sahá až do válečných let. Sídlí v bývalé vile „Malmann“ ve středu obce u hlavní silnice na Hořice. Budova je rozlehlá a členitá, proto je kromě mateřské školy v ní ještě pět obecních bytů.

Bývalá Malmannova vila, ve které od roku 1950 sídlí mateřská škola

Bývalá Malmannova vila, ve které od roku 1950 sídlí mateřská škola.

Mateřská škola je dvoutřídní s kapacitou 36 dětí. Náleží jí téměř celé přízemí budovy. Zde jsou umístěny obě třídy včetně šaten a sociálního zařízení pro děti. Ložnice a jídelna jsou společné.

Ve spolupráci se zřizovatelem se uskutečnila o prázdninách 2002 velká rekonstrukce sociálních zařízení výdejny stravy, aby byly splněny všechny požadované hygienické normy.

Interiéry mateřské školy se každým rokem nadále vylepšují.

Stravování se připravuje ve školní jídelně při základní škole a do mateřské školy se dováží.

K mateřské škole patří krásná zahrada se vzrostlým bukem a spoustou dalších stromů. Je vybavena pískovišti a dřevěnými konstrukcemi, které jsou neustále obnovovány a doplňovány.

Samotná budova prodělala v posledních letech spoustu oprav včetně nové střešní krytiny a omítky do dvora.

Mateřská škola je od 1. 1. 2003 spojena v jedenu příspěvkovou organizaci se Základní školou Skřivany.

Od 1. 4. 2006 došlo ke změně názvu naší příspěvkové organizace, a to:

Základní škola a mateřská škola, Skřivany, okres Hradec Králové

Výměna oken - 2016

Rekonstrukce toalet pro děti velké třídy - 2018

Rekonstrukce toalet pro děti malé třídy - 2019

Podřezání tříd, rekonstrukce malé třídy - 2019

Zateplení budovy a nová fasáda - 2020

Vestavěný nábytek pevný s budovou v malé třídě - 2021

Březen - za kamna vlezem.

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.

Svátek má Josef

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

• Světový den frankofonie