Horní menu

Drobečková navigace

Aktuality a události ZŠ > Základní škola > Aktuality a události ZŠ

Aktuality a události ZŠ


Program "Velikonoční putování"

Datum konání: 28. 3. 2018

DSCN7329.JPGPřed velikonočními svátky se žáci všech tříd dozvěděli mnoho zajímavého o Velikonocích, zvycích a jejich původu pořadem "Velikonoční putování". Tento program byl kombinací příběhu a aktivit, které objasnily židovsko-křesťanskou historii tohoto svátku.

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Velikonocni_putovaniDen otevřených dveří

Datum konání: 27. 3. 2018

DSCN6646.JPGDen otevřených dveří byl nejen nahlédnutím do výuky nebo prohlídkou školy, v níž se řada prostor v posledních třech letech upravovala, zrekonstruovala nebo doplnila novým vybavením a nábytkem... Kromě nahlédnutí do školních prostor však dnešní den nabídl také ukázku zájmů a koníčků všech žáků i učitelů. A tak nás řada z nich překvapila svými originálními zájmy, sbírkami či nadáním. Dopoledne bylo zpestřené pro žáky 5. až 9. ročníku "Velikonočním kvízem",  z něhož vzešli vítězové týmu ve složení Klára Hálová, Jan Theer, Michael Budina, Kristýna Polášková a Adéla Fléglová. Odpolední program zahrnul také vystoupení řady žáků jednotlivých tříd včetně velmi zajímavé ukázky výcviku psů p. učitelky Mgr. Lucie Libánské. Děkujeme všem hostům a rodičům, kteří nás potěšili svojí návštěvou, a děkujeme všem žákům za jejich zajímavé ukázky tance, recitace, pečení, sbírek či vlastní tvorbu!

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Den_otevrenych_dveri_2018

Mgr. Dana FráňováOkrskový turnaj ve vybíjené přinesl našim týmům zlatou a stříbrnou medaili!

Datum konání: 25. 3. 2018

„Den D“, slova některých žáků skřivanské školy k události, na které mohou uplatnit své naučené dovednosti ve hře zvaná vybíjená. Letos (10. 3. 2018) vyslala na okrskové kolo naše škole obě kategorie (chlapci i dívky). Turnaje se účastnilo celkem 10 týmů, 5 chlapeckých a stejný počet dívčích. Pouze vítěz získal vstupenku na okresní finálový turnaj do Hradce Králové! Nejprve Vás seznámím s výsledky dívčí kategorie.

20180315_123210.jpgZŠ a MŠ Skřivany měly možnost reprezentovat tyto vybikářky: Vaníčková Karolína, Pappová Adriana, Vorlíčková Viktoria, Fléglová Adéla, Theerová Rozálie, Husmanová Nela, Kořínková Adéla, Vrkoslavová Kateřina, Reizsová Elena, Vítková Michaela, Mašínová Michaela, Macková Aneta. V prvním utkání se proti nám postavila děvčata z Nechanic, která našim nerozehraným vybikářkám nedala moc šancí a s přehledem zápas vyhrála. Do dalších zápasů naše holky vstoupily s větším nasazením a sebevědomím a ve všech zbylých zápasech dominovala (se ZŠ Hlušice, ZŠ Smidary a ZŠ V.K.Klicpery). Tímto holkám děkuji za jejich nasazení a gratuluji ke krásnému 2. místu!

 

20180315_123115.jpgV chlapecké kategorii v našich dresech v turnaji nastoupili tito borci: Mansfeld Jaromír, Pazderka Matouš, Novotný Adam, Novotný David, Vlášek Jiří, Demeter Josef, Kunc David, Kebort Jan, Baňa Daniel, Havelka Petr, Dúha Dominik, Döme Aleš. Nutno napsat, že každý zápas si kluci velice užili a na 99% plnili taktické pokyny, které vedly k opakovanému úspěchu. Ani v jednom zápase jsme nedopustili „drama“ a na konci dne jsme si mohli užít oslavu vítězství týmu našich chlapců a postup do dalšího kola, které se odehraje 28. března (středa) v Hradci Králové. Soupeřem v Novém Bydžově nám byly postupně tyto školy – ZŠ Karla IV., ZŠ Smidary, ZŠ Hlušice a ZŠ V.K. Klicpery.

Držte klukům palce v dalších bojích, protože já věřím, že náš tým neřekl poslední slovo a má velkou vnitřní sílu postoupit do krajského finále, ale budeme to mít nesmírně těžké …!!!

Bc. Jakub Hrdý

Fotogalerie:   https://dafra.rajce.idnes.cz/Vybijena_4._a_5._roc._okrsek_NB_2018Basketbalový turnaj v DDM NB

Datum konání: 22. 3. 2018

20180314_124450.jpg20180314_132453.jpgDne 14. 3. 2018 naši chlapci (ročníky 2004 a mladší) vyrazili reprezentovat skřivanskou školu v basketbalu. Turnaj, který pořádal DDM Nový Bydžov, se zúčastnilo dohromady celkem 8 týmů. Družstva byla rozdělena do dvou skupin. V naší skupině jsme s přehledem v prvním zápase porazili– ZŠ Karla IV. v poměru 12:0 (Kvaček 6, Žďárský 4, Budina 2). Ve druhém zápase prohráli s aspirantem na vítězství ZŠ Bezručova HK ve výsledku 4:10 (Kaliaš a Kvaček 2) a ve třetím náš tým dokázal „skolit“ ZŠ Kukleny HK 10:1 (Očenášek 4, Kvaček 4, Kaliaš 2). Skupinu náš basketbalový tým zakončil na druhém místě a postoupil do semifinále!

V něm na nás čekala opět další hradecká škola a to ZŠ NOVÝ HRADEC. V tomto zápase nám chyběli dva hráči naší základní sestavy (Jan Fráně, nevolnost a Pavel Žďárský, zraněný kotník). Začátek zápasu a v podstatě celý jeho průběh byl v naší režii a stav 8:0 nás posouval do finále. Bohužel ke konci našemu týmu začaly docházet fyzické síly a soupeř začal snižovat a nakonec v posledních vteřinách vstřelil rozhodující koš. Stav semifinále skončil 8:10 (Kvaček 6, Očenášek 2). V utkání o bronzové medaile jsme se opět střetli se ZŠ Smidary. V dramatickém závěru zápasu si naši borci vedení 6:4 pohlídali. (Očenášek 4, Kvaček 4).

Gratuluji klukům k bronzu a děkuji za reprezentaci školy!!!

Sestava: Očenášek M., Kvaček O., Fráně J., Zima T., Vízek T., Budina M., Žďárský P., Ludvík D., Kaliaš L., Kučera F.  

Bc. Jakub HrdýŠkolní kolo pěvecké soutěže

Datum konání: 19. 3. 2018

DSCN6396.JPGV pondělí 19. 3. 2018 proběhlo školní kolo pěvecké soutěže, při níž zazněly především lidové písničky. Žáci předvedli velice hezké výkony za klavírního doprovodu a porota měla nelehký úkol - zvolit v každé kategorii ty zpěváky, kteří povstanou na stupně vítězů... Odměnu si zasloužil každý! A diplomy s cenami náležely těmto zpěvákům a zpěvačkám:

  • kategorie 1. a 2. roč.: 1. Jánská Lucie, 2. Kořínková Monika, 3. Nela Zmítková; 4. místo s potupem do regionálního kola: Forbelská Kateřina a Škotová Elena
  • kategorie 3. až 5. roč.: 1. Borovski Josef Nikola, 2. Mansfeld Jaromír, 3. Koníčková Barbora; 4. postupující místo: Kofránek Lukáš, Kořínková Adéla, Kunc David, Husmanová Nela (pro nemoc se neúčastnila školního kola)

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Pevecka_soutez_skolni_kolo_2018

Mgr. Dana FráňováKARNEVAL 2018

Datum konání: 18. 3. 2018

DSCN0147.JPGP1000025.JPGJiž 19. ročník Dětského karnevalu uspořádala naše základní a mateřská škola. A tak nedělní odpoledne 18. března 2018 patřilo v Dělnickém domě ve Skřivanech především dětem a nápaditým karnevalovým maskám... Sál zaplnilo mnoho zajímavých, vtipných i originálních masek, a to i přes nepřízeň počasí a chřipkového období... Po úvodní promenádě v maskách, během které mohli všichni přihlížející dát svůj hlas nejzajímavější masce, se všechny děti vystřídaly v mnoha soutěžích. Sladkou odměnu si pokaždé odnesl každý.

Nemohlo chybět ani vyhodnocení všech masek, které byly za svoji snahu, odvahu i originalitu odměněny mnoha cenami, které dětem věnovali především sponzoři, za což jim náleží velké poděkování, zvláště pak manželům Theerovým, manželům Reiszovým, paní Haně Půšové, firmě AVT Hradec Králové a paní Aleně Špátové, která každoročně pro nás chystá "pohádkový" dort pro hlavního vítěze karnevalu! V letošním roce jej zaslouženě vyhrála celá rodinka Simpsonových! Kromě pohybových soutěží a tance na parketě proběhlo také losování masek o další ceny. K tanci a dobré náladě hrál pan Jiří Frýda. O výzdobu se jako každý rok zasloužily práce našich žáků, které si můžete společně se všemi dalšími fotkami prohlédnout v naší fotogalerii.

Věříme, že děti strávily podařené odpoledne mezi spoustou pohádkových bytostí, pirátů, berušek, princezen... A že se společně se svými rodiči bavily v dobré náladě stejně jako my :). Děkujeme všem rodičům za jejich přízeň i přípravu krásných masek!

Fotogalerie:  https://dafra.rajce.idnes.cz/Karneval_2018

Mgr. Dana FráňováSlavíme MDŽ...

Datum konání: 8. 3. 2018

DSCN7166.JPG DSCN7182.JPG SAM_9257.JPG

Všem zaměstnankyním naší školy popřáli žáci 9. ročníku k svátku žen kytičkou a sladkostí... U této příležitosti vystoupili také žáci naší školy na setkání žen, maminek a babiček v sobotu 10. 3. 2018 v Myštěvsi s hudebním pásmem. Děkujeme starostovi obce Myštěves p. Vašinovi za pozvání a poděkování patří také všem rodičům, kteří zajistili odvoz dětí!

Fotogalerie:  https://dafra.rajce.idnes.cz/Slavime_MDZ_2018

Mgr. Dana FráňováTurnaj ve vybíjené žáků 6. ročníků

Datum konání: 1. 3. 2018

20180301_081758.jpgDne 1.3. 2018 se konalo okrskové kolo ve vybíjené 6.tříd chlapců a dívek. Zápasy se odehrály ve Sportovní hale v Novém Bydžově. Zúčastnily se školy: ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, ZŠ a MŠ Skřivany, ZŠ a MŠ Hlušice, ZŠ V. Kl. Klicpery Nový Bydžov a ZŠ Chlumec nad Cidlinou. Výborně připraveni přijeli chlapci z Chlumce nad Cidlinou, kteří obdrželi 1. místo a v kategorii děvčat si vítězství odvezla děvčata z Hlušic. Kvůli omezeným možnostem (počet a složení žáků 6. třídy) byl náš tým složen jak z kluků, tak ale i děvčat!! Zařazeni jsme byli samozřejmě do „chlapecké“ skupiny a ostudu jsme rozhodně neudělali! Jen o „chlup“ nám uteklo krásné 3. místo. Všem děkuji za účast a reprezentaci školy!

Naši školu reprezentovali: Pazderka Š., Pouznar J., Rychtera J., Komárek M., Dvořák J., Vršťala L., Petráčková K., Polášková K., Šimůnková B., Burešová Lucka a Eliška.

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Turnaj_ve_vybijene_6._rocniky_2018

Výsledková tabulka: Turnaj 6. ročníků 2018

Bc. Jakub HrdýRecitační soutěž "O libčanskou básničku"

Datum konání: 13. 2. 2018

DSCN6363.JPGÚspěšní recitátoři naší školy se zúčastnili dalšího ročníku recitační soutěže "O libčanskou básničku", kterou pořádá ZŠ a MŠ Libčany. Žákům naší školy se opět podařilo získat vzácná ocenění a umístění.

Kategorie 1. až 3. roč.: Václav Šimůnek - 2. místo

Kategorie 4. a 5. roč.: Jaromír Mansfeld - 3. místo, Filip Škota - čestné uznání

Kategorie 8. a 9. roč.: Gabriela Lukacsovitsová - 3. místo

Další recitátoři: Lucka Jánská, Barborka Koníčková, Lenka Fedaková, Adélka Kořínková, Petr Fedaka, Michal Budina, Martin Očenášek

Všem žákům děkujeme za další vzornou reprezentaci školy a gratulujeme recitátorům za jejich krásná umístění!

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Recitace_Libcany_2018

Mgr. Dana FráňováSkřivanští recitátoři slavili velký úspěch

Datum konání: 12. 2. 2018

DSCN7119.JPGDSCN7146.JPG DSCN7105.JPG 

DSCN7148.JPGRegionálního kola v recitaci, které každoročně pořádá DDM Nový Bydžov, se z naší mateřské i základní školy zúčastnili úspěšní recitátoři školního kola. A i v konkurenci okolních škol získali hned 8 ocenění a diplomů z dvanácti možných!

Všem zúčastněným žákům a žákyním patří velké poděkování za jejich píli a vzornou recitaci, oceněným recitátorům děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Kategorie 1. - 2. roč.: 1. Lucie Jánská, 2. Kateřina Forbelská, 3. Alex Vorlíček

Kategorie 3. - 5. roč.: 1. Jaromír Mansfeld, 2. Filip Škota

                                                            Kategorie 6. - 7. roč.: 2. Jan Fráně, 3. Michael Budina

                                                            Kategorie 8. - 9. roč.: 2. Gabriela Lukacsovitsová

Výsledková listina: Regionální kolo v recitaci NB_2018

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Recitacni_soutez_2018_-_regionalni_kolo_NB

Mgr. Dana Fráňová
Menu

KONTAKTY

ZŠ 495 493 606

MŠ 495 493 595

ŠD 608 830 488

další informace - viz.: KONTAKTY

19. 8. Ludvík

Zítra: Bernard

Letní tábor TÁBORENKA

www.taborenka.cz

 

 

Sdělení MŠMT pro rodiče

Ministerstvo školství vydalo sdělení pro rodiče a školy, jak postupovat v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) - ze dne 15.6.2005

Více informací: Metodický pokyn

Externí odkaz - Metodický pokyn MŠMT k výskytu vši dětské

 

Termíny třídních schůzek 2017/2018:

ZÁŘÍ - schůzka s rodiči 1. třídy, úterý 19. 9. 2017

LISTOPAD - úterý 14. 11. 2017 -  zahájení v kreslírně školy v 15:15 hod.

LEDEN - Informativní schůzky rodičů - individuálně

DUBEN -  úterý 17. 4. 2018 od 15:15 hod v jednotl. třídách

ČERVEN - Informativní schůzky rodičů – individuálně

 

TERMÍNY PRÁZDNIN 2017/2018

Podzimní prázdniny:  čtvrtek 26.10. a pátek 27.10.2017, sobota 28. 10. - státní svátek

Vánoční prázdniny:  sobota 23.12. 2017 - úterý 2.1.2018, vyučování začne ve středu 3.1. 2018

Pololetní prázdniny: pátek 2.2.2018, vysvědčení bude vydáváno ve středu 31.1.2018

Jarní prázdniny: 19.2. - 25.2.2018

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 29.3.2018,  ostat. svátek - pátek 30.3.2018, Velikonoční pondělí 2.4.2018

Hlavní prázdniny: pondělí 2.7.2018 až pátek 31.8.2018, školní vyučování začne v pondělí 3.9.2018

 

PODĚKOVÁNÍ

 

ROTOPEDY A MOLITANOVÁ STAVEBNICE

DSCN0066[1].JPG

Děkujeme za finanční dary panu Ing. Radkovi REISZOVI, IČO 72886650 a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO 25283669, na zakoupení rozměrné molitanové stavebnice pro žáky I. stupně (2015) a zakoupení rotopedů do školní družiny ((2016).

INTERAKTIVNÍ TABULE

Děkujeme za finanční dar společnosti Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o., Skřivany, na zakoupení interaktivní tabule.

DSCN4854.jpg

KERAMICKÁ PEC

Děkujeme sponzorům za finanční dar na zakoupení keramické pece. Přispěly: ALCAN Skřivany; GREGOR, s. r. o. Skřivany; NATURA DK Nový Bydžov; obec MYŠTĚVES; obec PETROVICE a obec PETROVIČKY, ZWS, s.r.o. P1060890.JPG

 

Návštěvnost stránek

407514