Horní menu

Drobečková navigace

Aktuality a události ZŠ > Základní škola > Aktuality a události ZŠ

Aktuality a události ZŠ


Plánované akce v tomto měsíci:

Středa 8. 1. a čtvrtek 9. 1. - Preventivní programy pro žáky I. stupně "- Sion Nová generace

Čtvrtek 9. 1. - Preventivní program pro žáky 8. a 9. roč. - SEMIRAMIS

Čtvrtek 9. 1. - Beseda s autorkou knih Jitkou Vítovou - žáci 1. až 5. ročníku

Neděle 12. 1. - Tříkrálová sbírka - žáci základní školy v doprovodu dospělých průvodců - Charita ČR

Pondělí 20. 1. až pátek 24. 1. - LVVZ v Herlíkovicích - zájemci 7. až 9. roč.

 

Třídní schůzky - nekonají se hromadné třídní schůzky, pouze individuální konzultace dle zájmů rodičů /zákonných zástupců - po domluvě s vyučujícími

 

Pondělí 27. 1. - Pedagogická rada o prospěchu a chování žáků

Čtvrtek 30. 1. - Vydání VÝPISU VYSVĚDČENÍ za 1. pololetí

Pátek 31. 1. - Pololetní prázdniny

 

 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

dod.JPG

PROCVIČOVÁNÍ ANGLICKÉHO JAZYKA - UČEBNICE PROJECT

Datum konání: 10. 10. 2019

informace[3].jpgOdkaz na blog p. uč. Malvíny Buclové, která vytvořila originální překladová cvičení pro procvičování angličtiny. Cvičení navazují na slovní zásobu učebnice Project, které naše škola od 6. do 9. ročníku používá k výuce.

ODKAZ: https://www.anglinaplus.cz/gramatika-trenink/cviceni-podle-ucebnic-project/

Na tomto odkaze si mohou žáci procvičovat angličtinu.

 Výtvarná soutěž Charity ČR

Datum konání: 4. 10. 2019

DSCN8921.JPGŽáci naší školy se již tradičně účastní výtvarné soutěže, kterou pořádá Charita ČR v Hradci Králové. Letošní práce byly zaměřeny na téma "Pomáháme seniorům".

Ve středu 25. září se uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy všech dětských prací. V rámci programu bylo oceněno více jak 75 dětí ze 13 základních škol.   V úvodu přítomné přivítala Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní katolické charity, Ing. Vladimír Derner, náměstek hejtmana Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a Mgr. Vojtěch Šůstek, ředitel hradecké Oblastní charity.

Dne charity se účastnily Základní škola z Černilova, Nechanic, Probluzi, Chlumce nad Cidlinou, Nového Bydžova, Bystřice nad Pernštejnem, Třebechovic pod Orebem, Skřivan a z Hradce Králové Základní školy z Plotiště nad Labem, Jiráskova náměstí, školy Jana Pavla II., Josefa Gočára a Základní a Praktické školy v ulici Heyrovského. Sešlo se opět mnoho krásných výkresů a bylo velmi těžké určit výherce. Ceny byly rozdělené do dvou kategorií - starší a mladší děti. Oceněné děti dostaly vstupenky na sportovně kulturní aktivity a mnoho mlsot od laskavých dárců.

Ocenění žáci naší školy:

Mladší žáci - Kateřina Forbelská (1. místo), Monika Kořínková (2.), Sandra Balcarová (2.), Kateřina Novotná (3.)

Starší žáci - Jaromír Mansfeld (1.), Karolína Krejcarová (2.), Jan Fráně (2.), Barbora Šimůnková (3.), David Novotný (3.)

Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili a svými obrázky potěšili zúčastněné hosty slavnostní vernisáže na Krajském úřadě KHK. Gratulujeme všem oceněným!

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Vytvarna_soutez_Charity_CR_2019

 Vítání občánků obce Vinary

Datum konání: 28. 9. 2019

027.jpgV sobotu 28. září 2019 přivítala starostka obce Ing. Štěpánka Holmanová deset nových občánků Vinar. Slavnostní slunečné odpoledne na Obecním úřadě ve Vinarech zpříjemnily recitací a zpěvem žákyně deváté třídy Karolína Krejcarová a z druhé třídy Tereza Čermáková, Monika Kořínková a Elena Škotová s hudebním doprovodem  p. uč. Ivany Mansfeldové.

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Vitani_obcanku_ve_Vinarech_2019/Úspěchy žákyně 7. roč. - Andrea Novotná

Datum konání: 24. 9. 2019

Žscanner_20190924_102028.jpgačka VII. třídy Andrea Novotná patří mezi výborné žáky této třídy. Kromě učení velmi dobře umí i jízdu na koni. Navštěvuje jezdecký klub Flamenco. Věnuje se všestranným závodům = drezůra, parkur, kros. Andrea vyhrála již spousty cen:

  1. 1. místo ve stylovém šampionátu ve všestrannosti – Přeštěnice – žlutá stuha

  2. 2. místo ve všestrannosti – Dolní Přím – bílá stuha

  3. 3. místo v parkuru – Dolní Přím – červená stuha

  4. 4. místo v stylovém šampionátu všestrannosti – Přeštěnice – modrá stuha

  5. 5. místo ve všestrannosti – Polsko – Jarosowka

Andrejce přejeme hodně úspěchů v dalších závodech.                                        

Mgr. Květa Pácalová

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Uspechy_zakyne_7._roc._-_Andrea_NovotnaExkurze žáků 7. ročníku - Praha

Datum konání: 23. 9. 2019

 

 

A.jpgŽáci VII. třídy se po rozjedu nového školního roku vydali na další poznání hlavního města. Dne 23.9. ráno vyjeli vlakem z Nového Bydžova do Prahy.

První zastávka byla na Petříně. Všichni s přehledem vyšlapali téměř 300 schodů Petřínské rozhledny. Nádherný pohled do okolí jim byl odměnou. Z ochozu rozhledny si ukázali známé budovy a pamětihodnosti. V zahradě rozhledny navštívili dětskou zábavnou atrakci – Zrcadlové bludiště. Při pohledu, co dokáží zrcadla, všichni se pobavili i odpočinuli.

Na Petřínský vrch jeli lanovou dráhou a zpět šli pěšky. MDH přejeli na stanici Na Hřebenech, kde je čekala téměř dvouhodinová exkurze veřejně právní televize ČT s průvodcem. Zde žáci viděli jednotlivá studia, dílny s přípravou kulis, šatny a nahrávací studia. Byli přítomni nahrávání pořadu „Kouzelná školka“. Mohli si vyzkoušet práci s kamerou, nějaké filmové triky a moderování.

Odtud přejeli na prohlídku Národního divadla. Prohlídka začala u základního stavebního kamene ve sklepení, přes balkony, hlediště, ochozy se dostali až na střechu. Nádherné malby, opona a atmosféra Národního divadla je nezapomenutelný zážitek.

Tradiční ukončení výjezdu do Prahy bylo v MC Donaldu na Václavském náměstí, kde se posilnili na cestu domů vlakem. Do školy se vrátili plní dojmů.

 

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Exkurze_Praha_2019_7._rocnik

 

Mgr. Květa Pácalová – třídní učitelka 

 

 Exkurze žáků 6. ročníku - Praha

Datum konání: 23. 9. 2019

20190923_101226.jpgDne 23. 9. 2019 se uskutečnil výlet do Prahy, který byl společný pro 6. a 7. třídu. Obě třídy navštívily v odpoledních hodinách areál České televize, kde děti mohly nahlédnout do natáčecího studia a podívat se, jak se vytváří pořad Kouzelná školka. Potom byla možnost ještě navštívit interiéry Národního divadla. Dopoledne byl program obou tříd rozdělený. 6. třída se podívala na Pražský hrad a 7. třída na Petřín. Program výletu byl velmi náročný, ale děti byly spokojené.

                                                                                                            Ing. Jitka Pernetová

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Vylet_Praha_23.9.2019Exkurze do Osvětimi

Datum konání: 23. 9. 2019

PJG156Y7.jpgNaše škola byla oslovena na doplnění exkurze Gymnázia, SOŠ a VOŠ v Novém Bydžově. A tak zájemci z 9. ročníku pod vedením p. uč. Petry Kačírkové navštívili v pondělí 23. 9. 2019 koncentrační tábory Auschwitz a Auschwitz-Birkenau. Koncentrační tábory, které jsou svědectvím holokaustu a druhé světové války.Nabídka zájmových kroužků ve školním roce 2019/2020

Datum konání: 23. 9. 2019

m8.gift1.gif

 

Nabídku zájmových kroužků v tomto školním roce můžete zhlédnout na odkaze: ZÁJMOVÉ KROUŽKY

  • poplatek činí 100,- Kč / 1 kroužek / 1 pololetí
  • Hasičský kroužek a Rybářský kroužek - bez poplatku
  • Kroužek břišních tanců - p. Iveta Vobořilová - podá bližší informace včetně ceny za pololetí - tel. kontakt: 732 301 923


Souhrnné výsledky jednotných přijímacích zkoušek na střední školy 2018/2019

Datum konání: 12. 9. 2019

Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělání zveřejnilo souhrnné výsledky jednotných přijímacích zkoušek na střední školy. Zájemci o studium maturitních oborů musí povinně absolvovat tyto zkoušky v rámci přijímacího řízení na danou školu. Tato jednotná přijímací zkouška se týká všech středních škol s maturitním oborem v ČR. Výsledky nám tak mohou ukázat porovnání připravenosti deváťáků naší školy v oblastech matematiky a českého jazyka na jednotnou přijímací zkoušku ve srovnání se znalostmi deváťáků v rámci celé ČR.

Informace a komentář k výsledkům: JPZ19-Komentar-k-vysledkove-sestave_ZS.pdf

 

ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

6letá gymnázia

Přijímací řízení na 6leté obory konali 2 žáci naší školy.

V českém jazyce byli žáci naší školy v průměru úspěšnější než 79,5 % jejich vrstevníků a jejich bodový průměr v přijímacím testu byl 72 %, celostátní průměr byl 56,8 %.

V matematice byli žáci naší školy v průměru úspěšnější než 80,2 % jejich vrstevníků a jejich bodový průměr v přijímacím testu byl 66 %, celostátní průměr byl 48,4 %.

 

4leté obory

Přijímací řízení na 4leté obory konalo 5 žáků naší školy. V 9. ročníku v 1. pololetí mezi těmito 5 žáky získal pouze jeden žák vyznamenání, průměrná známka z českého jazyka byla 2,6 (dvakrát hodnocení chvalitebné, třikrát hodnocení dobré); průměrná známka z matematiky byla 3,2 (jednou hodnocení chvalitebné, dvakrát dobré, dvakrát dostatečné).

 

V českém jazyce byli žáci naší školy v průměru úspěšnější než 31,6 % jejich vrstevníků a jejich bodový průměr v přijímacím testu byl 44,8 %, celostátní průměr byl 59,1 %.

V matematice byli žáci naší školy v průměru úspěšnější než 36,3 % jejich vrstevníků a jejich bodový průměr v přijímacím testu byl 32,8 %, celostátní průměr byl 43,1 %.

Na přijímací testy z českého jazyka žáky připravila Mgr. Hana Marešová. Na přijímací testy z matematiky žáky připravila   Mgr. Květa Pácalová. Výsledky v přijímacím testu odpovídají hodnocení a známkám z jednotlivých předmětů.

přijímačky_celostátní srovnání 2019.JPG

 Mgr. Dana FráňováTermíny prázdnin ve školním roce 2019/2020

Datum konání: 10. 9. 2019

Podzimní prázdniny: 

pondělí 28.10. - státní svátek, úterý 29.10. a středa 30.10.2019

 

Vánoční prázdniny:  

sobota 21.12.2019 -  3.1.2020

vyučování začne v pondělí 6.1.2020

 

Pololetní prázdniny: pátek 31.1., vysvědčení bude vydáváno ve čtvrtek 30.1.

Jarní prázdniny: 2.3. - 8.3.2020

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9.4.,  ostat. svátek - pátek 10.4., Velikonoční pondělí 13.4.2020

Hlavní prázdniny: středa 1.7. až pondělí 31.8., školní vyučování začne v úterý 1.9.2020
Menu

KONTAKTY

ZŠ 495 493 606

MŠ 495 493 595

ŠD 608 830 488

další informace - viz.: KONTAKTY

26. 1. Zora

Zítra: Ingrid

Aktuality a události ZŠ

PROJEKT "NÁSTAVBA PŘÍRODOVĚDNÝCH UČEBEN A UMÍSTĚNÍ VÝTAHU V BUDOVĚ ZÁKLADNÍ ŠKOLY"

NÁSTAVBA.JPG

Bližší informace a základní údaje o projektu - viz tento odkaz:

PROJEKT PŮDNÍ NÁSTAVBY - INFORMACE

75369212_455254688674961_2182420410929250304_n.jpg

IMG_20191021_113831.jpg

IMG_20191021_114057.jpg

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

KONÁNÍ TŘÍDNÍCH SCHŮZEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

LISTOPAD - st 13.11. od 15:15

LEDEN - individuálně

DUBEN - st 15. 4. od 15:15

 

ČERVEN - individuálně

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

TERMÍNY PRÁZDNIN 2019/2020

Podzimní prázdniny: 

úterý 29.10. a středa 30.10., pondělí 28.10. - státní svátek

 

Vánoční prázdniny:  

sobota 21.12. -  3.1.,

vyučování začne v pondělí 6.1.

Pololetní prázdniny: pátek 31.1., vysvědčení bude vydáváno ve čtvrtek 30.1.

Jarní prázdniny: 2.3. - 8.3.2020

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9.4.,  ostat. svátek - pátek 10.4., Velikonoční pondělí 13.4.

Hlavní prázdniny: středa 1.7. až pondělí 31.8., školní vyučování začne v úterý 1.9.2020

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Publikace pro rodiče a veřejnost:

Mluvi_vase_dite_spravne.pdf

Bezpecnost_deti.pdf

Prvni_pomoc_deti.pdf

Jak_vybrat_skolni_brasnu.pdf

 

Sdělení MŠMT pro rodiče

Ministerstvo školství vydalo sdělení pro rodiče a školy, jak postupovat v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) - ze dne 15.6.2005

Více informací:

Metodický pokyn

Externí odkaz - Metodický pokyn MŠMT k výskytu vši dětské

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme za finanční dary panu Ing. Radkovi REISZOVI, IČO 72886650 a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO 25283669, na zakoupení rozměrné molitanové stavebnice pro žáky I. stupně (2015) a zakoupení rotopedů do školní družiny (2016), stolní fotbal (2017), elektrické pianino (2018), pingpongové stoly (2019).

ROTOPEDY A MOLITANOVÁ STAVEBNICE

ELEKTRICKÉ PIANINO

STOLNÍ FOTBAL

PINGPONGOVÉ STOLY

DSCN0066[1].JPG

 WhatsApp Image 2019-12-08 at 18.09.56.jpeg

ping pong.jpeg

FINANČNÍ DARY PRO MŠ SKŘIVANY

 

Děkujeme za finanční dary společnosti GREGOR s.r.o. a panu majiteli Alešovi Gregorovi za každoroční finanční dary, za které jsou nakupovány pomůcky do Mateřské školy ve Skřivanech.

 

INTERAKTIVNÍ TABULE

Děkujeme za finanční dar společnosti Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o., Skřivany, na zakoupení interaktivní tabule.

DSCN4854.jpg

KERAMICKÁ PEC

Děkujeme sponzorům za finanční dar na zakoupení keramické pece. Přispěly: ALCAN Skřivany; GREGOR, s. r. o. Skřivany; NATURA DK Nový Bydžov; obec MYŠTĚVES; obec PETROVICE a obec PETROVIČKY, ZWS, s.r.o. P1060890.JPG

 

 

Návštěvnost stránek

537202