Vánoční Drážďany

b

Naše škola pořádá jednodenní zájezd do vánočně laděných Drážďan. Zájezd je určen pro žáky 7. až 9. ročníku.

Termín: středa 21.12.2022

Cena: cca 1200,- Kč

bNa zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Drážďan. Čeká nás procházka historickým centrem s jeho nejzajímavějšími pamětihodnostmi.

Prohlédneme si Zwinger - neslavnější komplex v Drážďanech, ve kterém sídlí několik muzeí, mj. i Gemäldegalerie Alte Meister, jedna z nejlepších obrazových galerií v Evropě.

Uvidíme impozantní neorenesanční budovu Saské státní opery Semperoper, monumentální barokní královský kostel Hofkirche, 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků Fürstenzug či zámecký komplex Residenzschloss, do kterého byla v roce 2004 přestěhována sbírka Grünes Gewölbe - rozsáhlá kolekce královských klenotů, drahokamů, broží, vzácných nádob a cenných figurek. Ujít si nenecháme ani rezidenční věž Hausmannsturm, říční promenádu Brühlsche Terrasse a významný barokní kostel Frauenkirche, který svým odvážným architektonickým pojetím velkolepého vnitřního prostoru s ohromnou kopulí vévodí panoramatu Drážďan.

Po prohlídce města navštívíme adventní trhy (adventní trh Neumarkt před kostelem Frauenkirche s tradiční vánoční štolou či největší drážďanský trh Striezelmarkt s lokálními pochoutkami) a využijeme volný čas v blízkosti nákupního centra Altmarkt Galerie.

V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

Ve čtvrtek 22.12.2022 mají všichni účastníci zájezdu domácí samostudium bez přítomnosti ve škole – za úkol máte dospat noc a připravit se na vánoční svátky J.

V ceně je zahrnuto: - doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů - služba průvodce po celou dobu zájezdu - mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka - komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto: - vstupné do navštívených objektů: cca 0-10 EUR pro studenty do 18 let

Bližší informace dostanou závazně přihlášení žáci začátkem prosince.

Datum vložení: 29. 11. 2022 12:13
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2022 12:18

Na svatého Jiří rodí se jaro.

Svátek má Jiří

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek