Tým prvního i druhého stupeň získal bronzovou medaili v soutěži Mladých zdravotníků

V úterý 7.5.2024 se konalo okresní kolo soutěže mladých zdravotníků, kterého se účastnily 4 týmy naší školy.

Český červený kříž organizuje soutěže Mladých zdravotníků ve všech okresech České republiky. Soutěž je rozdělena na dvě části - pro Mladé zdravotníky I. stupně a pro Mladé zdravotníky II. stupně. Hodnocení probíhá odděleně pro tyto dvě skupiny.

Soutěž je postupová. Vítězná hlídka z okresního kola postupuje do kola krajského.

Pětičlenná družstva soutěží v těchto dovednostech:

- praktické provedení první poímoci s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků

- doprava postižených

- obvazová technika

Žáky na soutěž intenzivně připravovala asistentka pedagoga Tamara Procházková. A žáci si vedli opravdu výtečně!

Družstvo prvního stupně ve složení Jan Forbelský, Antonín Forbelský, Tobiáš Stěhulka, Nikolas Bartoníček, Anička Hladíková a náhradník Kristýnka Jelínková vybojovalo bronzové medaile v kategorii 1. stupně.

Družstvo 2. stupně ve složení Lucie Jánská, Nela Pavlíčková, Monika Kořínková, Adrian Horváth a Andrea Hanzíková vybojovalo rovněž zasloužené bronzové medaile.

Další dva týmy druhého stupně byly oceněny 4. a 6. místem:

4. místo: Katka Forbelská, Nikola Vanturová, Šimon Petera, Adéla Žáková, Šarlota Kirligová

6. místo: Vanesa Dúhová, Violeta Stěhulková, Nela Zmítková, Elena Škotová a Adéla Síkorová

Velká gratulace a poděkování všem zúčastněným!!!

Mgr. Dana Fráňová

Datum vložení: 12. 5. 2024 9:45
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2024 10:17

Až přijde máj, vyženeme kozy v háj.

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek má Ivo

• Den památky obětí nemoci AIDS