Testování žáků antigenními testy ve dnech 22.11. a 29.11.2021

info

V pondělí 22.11. a o týden později, tedy v pondělí 29.11., bude probíhat nařízené testování žáků antigenními testy.

Vážení rodiče,

Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na celém území ČR proběhne na základních školách ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19. Testování se netýká mateřské školy!

Žáci budou testováni již známými antigenními testy, které používali v předchozích testovacích dnech v září a na jaře 2021.

Bude se testovat vždy v PONDĚLÍ, z čehož vyplývá, že pokud by bylo nějaké dítě po tomto antigenním testu pozitivní, NEBUDE do karantény odcházet celá třída! Pouze daný žák bude mít povinnost podrobit se PCR testu po vyžádání žádanky u svého praktického lékaře.

Pokud nebude žák přítomen v pondělí, bude testován první den příchodu do školy.

Výjimky z povinnosti testování jsou stejné jako v září:

- žáci po poslední dávce očkování - nejméně 14 dní po aplikaci;

- žáci po prodělané nemoci - pokud uplynulo méně než 180 dnů;

- ze zdravotních důvodů - potvrzené lékařem;

- po prokázání absolvování testu - PCR test má platnost 72 hodin, antigenní RAT test má platnost 24 hodin.

Pokud budete chtít své dítě doprovázet k testování (obvykle se týká žáků 1. nebo 2. ročníku), vcházejte prosím bočním vchodem u tělocvičny, kde v době od 7:00 do 8:00 hodin si mohou děti provést testování s asistencí zákonného zástupce. Ostatní děti se budou testovat první vyučovací hodinu hromadně ve svých třídách.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Dana Fráňová

Datum vložení: 20. 11. 2021 11:13
Datum poslední aktualizace: 20. 11. 2021 11:56

Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Svátek má Ingrid

• Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Zítra má svátek Otýlie

• Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce