Testování žáků antigenními testy od 3.1.2022

info

Po jednání vlády dne 29. prosince 2021 platí pro testování žáků základní školy následující:

• Od 3. do 16. ledna 2022 bude probíhat preventivní AG testování na onemocnění covid-19 žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek.
  • Nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.
  • Od 17. ledna 2022 bude probíhat testování žáků pouze 1x týdně, a to každé pondělí.
  • Žák si před vstupem do budovy školy nasazuje prostředek na ochranu dýchacích cest (rouška, respirátor) a pokud se daný den testuje (pondělí, čtvrtek), nesundává si ho až do doby výsledku AG testu a pokynu vyučujícího.
  • Žák nemusí podstoupit AG testování ve škole, pokud doloží, že absolvoval nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem nebo nejdéle před 24 hodinami rychlý AG test (RAT) na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený poskytovatelem zdravotních služeb s negativním výsledkem.
  • V případě, že výsledek preventivního AG testu je pozitivní, je škola povinna bezodkladně kontaktovat zákonného zástupce žáka a sdělit mu výsledek preventivního AG testu. Škola bezodkladně vystaví žákovi potvrzení o pozitivním výsledku testu na formuláři. Poté je žák povinen bezodkladně opustit školu (případně vyčká v izolační místnosti na vyzvednutí zákonným zástupcem).

MŠMT vydalo pro rodiče tento leták, který objasňuje, jak by měl rodič postupovat v případě, že je jeho dítě ve škole testováno a je AG pozitivní:

Datum vložení: 1. 1. 2022 14:26
Datum poslední aktualizace: 1. 1. 2022 14:42

Roste-li v lednu tráva, neúroda se očekává.

Dlouhé střechýle, dlouhý den.

Svátek má Ingrid

• Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Zítra má svátek Otýlie

• Mezinárodní den mobilizace proti jaderné válce