Soutěž "Pečeme s Cidlinou" s našimi žáky 8. ročníku

V úterý 7. 11. 2023 se družstvo osmé třídy vydalo na Střední školu technickou a řemeslnou do Chlumce nad Cidlinou, kde má škola dílny pro praktické vyučování.

V této škole probíhal 2. ročník soutěže „Pečeme s Cidlinou“. Na soutěž se pět dívek a jeden chlapec pečlivě připravovali.

Naším úkolem byly dva výrobky na téma „Vánoce“.

Prvním úkolem bylo upéct muffiny s višňovým gelem, které se dohotovily  cukrářskou kakaovou polevou a zdobily  modelovací hmotou.

Druhým úkolem bylo vykrojit a upéct perníčky z těsta, které pro soutěžící připravili budoucí cukráři. Po upečení je žáci opět zdobili.

Fantazii se meze nekladly a hodnotila se hlavně čistota, pečlivost a originalita.

Vyhodnocení soutěže bude na konci listopadu. Soutěže se zúčastnili žáci a žákyně okolních škol. Kromě ZŠ Skřivany také ZŠ Hlušice, ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ Smidary, ZŠ Karlova a ZŠ Klicperova.

Za naši školu soutěžili: Vaneska Dúhová, Lucka Jánská, Šája Kirligová, Deniska Csuporiová, Adrian Horváth a Adélka Síkorová. Děkuji jim za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Iveta Suchánková

Datum vložení: 9. 11. 2023 16:11
Datum poslední aktualizace: 9. 11. 2023 16:15
Autor: Mgr. Iveta Suchánková

Až přijde máj, vyženeme kozy v háj.

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek má Ivo

• Den památky obětí nemoci AIDS