McDonald's Cup 2022

Fotbal stále patří k oblíbeným sportům našich žáků a jsem rád, když můžeme poměřit síly s týmy ostatních škol.

Po dvouleté pauze dlouho očekávaný okamžik v podobě okrskového kola Mc Donald's Cupu 2022 je za námi a můžeme s potěšením říci, že reprezentanti naší školy předvedli velmi kvalitní fotbalové výkony.

Naše škola vyslala do boje obě kategorie (1. -3. třída) a (4. + 5. třída). Starší žáci sehráli celkově 4 zápasy, z nichž se radovali celkem 2x. Hlavním tahounem týmu byl útočník Ladislav Skalický (17 gólů!!!), kterého v obraně jistil Matyáš Novák a v bráně celému týmu kryla záda bezchybná Violeta Stěhulková. Celkové třetí místo je po dlouhých letech neúspěchu skvělé!

ZSS x Klicperka 10:3 (Skalický 8x, Jirsák a Csupori 1x)

ZSS x Chlumec 2:10 (Skalický 2x)

ZSS x Smidary 9:1 (Skalický 5x, Novák 2x, Jirsák a Csupori 1x)

ZSS x Karlovka 2:8 (Skalický 2x)

V mladší kategorii fotbalisté odehráli o jedno utkání více. Z žádného utkání jsme bohužel jako vítězové neodešli. Nutno poznamenat, že každý zápas byl vyrovnaný až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Zápasy s Praskem a se Smidary byly velmi napínavé! Brankářskou jistotou byl Vojta Pánek, který i přesto, že zastával funkci brankáře, tak dokázal vsítit několik branek. V útoku byl nejvíce vidět Petr Döme.

ZSS x Chlumec 1:4 (Pánek 1x)

ZSS x Klicperka 2:7 (Döme a Pánek 1x)

ZSS x Karlovka 1:8 (Pánek 1x)

ZSS x Smidary 2:3 (Döme a Doležal 1x)

ZSS x Prasek 1:3 (Skalická 1x)

Děkuji všem za vzornou sportovní reprezentaci. Velké poděkování patří bývalému žáku Patriku Balcarovi, který mi každoročně s trénováním na turnaji pomáhá. Je velmi potěšující, že bývalí žáci naší školy o ZŠ Skřivany neztratili zájem a stále se hlásí k její příslušnosti.

4. – 5. třída

Skalický Ladislav, Novák Matyáš, Stěhulková Violeta, Doležalová Miriam, Jirsák David, Csupori Jan, Račev Dušan, Kvačková Barbora

2. – 3. třída

Döme Petr, Otruba Adam, Pavlíček Jakub, Podaná Viktorie, Pánek Vojtěch, Skalická Eliška, Matyáš Vít, Doležal Ladislav, Tomasová Vanessa

Datum vložení: 8. 5. 2022 17:55
Datum poslední aktualizace: 8. 5. 2022 18:17
Autor: Bc. Jakub Hrdý

Chladno a večerní mlhy v máji, hojnost ovoce a sena dají.

Pohoda na svatodušní pondělí slibuje úrodu.

Svátek má Vilém

Zítra má svátek Maxmilián