LVVZ - den první

LVVZ - den první 1

I. turnus - 3.1.2024

Ve středu 3.1.2024 po vánočních prázdninách vyrazila první skupina lyžařů na lyžařský kurz do Horní Malé Úpy.

Celkem 19 žáků převážně ze 7. třídy, posíleni dvěma žákyněmi z 8. třídy, se vydali na cestu vlakem do Trutnova a dále autobusovou linkou do Horní Malé Úpy. Chata není přístupná "hromadnou dopravou", a tak závěrečná část, posledních cca 2,5 km, zdolali pěšky na chatu Sněženku.

Lyža a zavazadla odvezla p. uč. Šárka Vávrová, dobrovolná hasička, za což jí patří velké poděkování stejně jako SDH Skřivany za zapůjčení hasičského auta.

Na chatě na účastníky lyžařského kurzu čekaly útulné pokoje a pohodový personál, dobrá nálada i výborné jídlo (gulášová polévka, knedlíky plněné uzeným masem, pitný režim, svačiny formou pečiva a pomazánek, snídaně formou švédských stolů).

Počasí však dnes lyžařům nepřálo, vzhledem k vytrvalému dešti se nelyžovalo. Zvládli alespoň teoretickou část, videoprezentace, společenské hry (kulečník, šipky, aktivity, stolní hokej apod.).

Všichni zasílají mnoho pozdravů!

Fotografie: zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2023-2024/lvvz-den-1-967cs.html

Datum vložení: 4. 1. 2024 7:08
Datum poslední aktualizace: 4. 1. 2024 8:02

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Jaký den 25. máje jakožto na den Urbana povětří jest, takový podzimek následovati má.

Svátek má Viola

• Den Afriky