Kačka Novotná z 9.třídy – Nejlepší jezdec všestrannosti za rok 2023

Dne 2.3.2024 se v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem konal společenský večer spojený s předáváním cen nejúspěšnějším jezdcům a koním z celé ČR v disciplíně všestrannost a drezura za sezonu 2023.

Na tomto společenském galavečeru byli vyhodnoceni nejlepší jezdci a koně ve všestrannosti za rok 2023 z celé ČR a Kačce se podařilo zvítězit hned ve dvou kategoriích a další kategorii vyhrála její sestra a bývalá žačka naší základní školy Andrea Novotná. Pony koně roku v kategorii všestrannost vyhrála Kačky ponička Alpinhorse Midnight Princess.

Kateřina Novotná - 1. místo ve všestrannosti v kategorii dětí ČR

1. místo ve všestrannosti v kategorii pony 14-16 let ČR

Andrea Novotná -   1. místo ve všestrannosti v kategorii juniorů ČR a ocenění za reprezentaci na ME

A pomalu nám začne sezona 2024, tak snad bude úspěšná i přes značné změny v Katčině koňském týmu. Pro letošní sezonu Kačce zůstal pouze 14letý valach Zylo, se kterým se jí vloni na závěr sezony podařilo dosáhnout výkonnosti L, což je obtížnost, na které jezdí MČR starší junioři (17-18 let), přičemž Kateřině je 14 let. Přibyl nový parťák, 16letý valach Mewerik, a staronový parťák, kterého si vyzkoušela zatím pouze doma, 8letý Alfonso. Esík, se kterým se jí dařilo vloni a předloni, už Kačka nebude dále pokračovat ve sportovní kariéře, protože se Esík vrátil k majiteli a v 18 letech si začal užívat koňského důchodu. Stejně tak ponička Alpinhorse Midnight Princess ukončila svoji sportovní kariéru a vrátila se ke své původní chovatelce, kde si vyzkouší svoji mateřskou roli.

Do pony kategorie bude Kačka sedlat 6letého haflinga jménem Sam, který svoji závodní kariéru teprve začíná  a společně tak budou sbírat nové zkušenosti.

První závody Kačku čekají po přijímacích zkouškách v půlce dubna v Polsku.

Kačka je velice svědomitá dívka, která je výbornou žákyní naší školy a zároveň získává ta nejlepší ocenění. Zlatá příčka v kategorii JEZDEC VŠESTRANNOSTI ČESKÉ REPUBLIKY ZA ROK 2023 je především oceněním její píle, nadání a tvrdé každodenní přípravy!

Gratulujeme Kačce, Andrejce i celému týmu za nádherná ocenění a přejeme mnoho dalších úspěchů!!!!

Mgr. Dana Fráňová

Datum vložení: 3. 3. 2024 21:51
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2024 21:58

Bujný květ - plný úl.

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek má Ivo

• Den památky obětí nemoci AIDS