Menu
ZŠ a MŠ Skřivany
Základní škola a mateřská
škola Skřivany

Kačka Novotná z 9.třídy – Nejlepší jezdec všestrannosti za rok 2023

Kačka Novotná z 9.třídy – Nejlepší jezdec všestrannosti za rok 2023

Dne 2.3.2024 se v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem konal společenský večer spojený s předáváním cen nejúspěšnějším jezdcům a koním z celé ČR v disciplíně všestrannost a drezura za sezonu 2023.

Na tomto společenském galavečeru byli vyhodnoceni nejlepší jezdci a koně ve všestrannosti za rok 2023 z celé ČR a Kačce se podařilo zvítězit hned ve dvou kategoriích a další kategorii vyhrála její sestra a bývalá žačka naší základní školy Andrea Novotná. Pony koně roku v kategorii všestrannost vyhrála Kačky ponička Alpinhorse Midnight Princess.

 

Kateřina Novotná - 1. místo ve všestrannosti v kategorii dětí ČR

1. místo ve všestrannosti v kategorii pony 14-16 let ČR

 

Andrea Novotná -   1. místo ve všestrannosti v kategorii juniorů ČR a ocenění za reprezentaci na ME

 

A pomalu nám začne sezona 2024, tak snad bude úspěšná i přes značné změny v Katčině koňském týmu. Pro letošní sezonu Kačce zůstal pouze 14letý valach Zylo, se kterým se jí vloni na závěr sezony podařilo dosáhnout výkonnosti L, což je obtížnost, na které jezdí MČR starší junioři (17-18 let), přičemž Kateřině je 14 let. Přibyl nový parťák, 16letý valach Mewerik, a staronový parťák, kterého si vyzkoušela zatím pouze doma, 8letý Alfonso. Esík, se kterým se jí dařilo vloni a předloni, už Kačka nebude dále pokračovat ve sportovní kariéře, protože se Esík vrátil k majiteli a v 18 letech si začal užívat koňského důchodu. Stejně tak ponička Alpinhorse Midnight Princess ukončila svoji sportovní kariéru a vrátila se ke své původní chovatelce, kde si vyzkouší svoji mateřskou roli.

Do pony kategorie bude Kačka sedlat 6letého haflinga jménem Sam, který svoji závodní kariéru teprve začíná  a společně tak budou sbírat nové zkušenosti.    

První závody Kačku čekají po přijímacích zkouškách v půlce dubna v Polsku.

Kačka je velice svědomitá dívka, která je výbornou žákyní naší školy a zároveň získává ta nejlepší ocenění. Zlatá příčka v kategorii JEZDEC VŠESTRANNOSTI ČESKÉ REPUBLIKY ZA ROK 2023 je především oceněním její píle, nadání a tvrdé každodenní přípravy!

Gratulujeme Kačce, Andrejce i celému týmu za nádherná ocenění a přejeme mnoho dalších úspěchů!!!!

Mgr. Dana Fráňová

Datum vložení: 3. 3. 2024 21:51
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2024 21:58
Autor: Mgr. Dana Fráňová

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

ll1ll2

L3

 Plakát k publicitě NPO.pdf (174.08 kB)

 

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

P

Finančně gramotná škola

Na základě aktivit a projektů získala naše škola titul "Finančně gramotná škola"

Bronz

18. 12. 2019 - BRONZOVÝ certifikát

certifikát

21. 9. 2021 - STŘÍBRNÝ certifikát

http://www.fgdoskol.cz/pro-skoly/fgs/

____________________

Certifikát

RODIČE VÍTÁNI

____________________

Certifikát Rodiče vítáni

https://www.rodicevitani.cz/

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Bujný květ - plný úl.

Pranostika na akt. den

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek

Svátek má Ivo

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den památky obětí nemoci AIDS

Zítra má svátek Zbyšek

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den stepu

O naší škole

Základní škola a mateřská škola ve Skřivanech se školní jídelnou a družinou se snaží dětem a žákům nabídnout příjemné prostředí a vstřícný přístup všech zaměstnanců. 

Naši žáci slaví mnohé úspěchy ve sportovních i předmětových soutěžích. Žákům nabízíme široký výběr zájmových kroužků, programů, exkurzí a přednášek.

Budova základní školy v ulici Dr. Vojtěcha se může pochlubit nově zrekonstruovanými prostory s moderními přírodovědnými učebnami, učebnou informatiky a vnitřním výtahem včetně bezbariérového přístupu.  Budova mateřské školy v ulici Tovární je rovněž nově zrekonstruována včetně moderního vybavení učeben malé a velké třídy. Přijďte se mezi nás podívat, rádi Vás uvítáme!

Znak