Menu
ZŠ a MŠ Skřivany
Základní škola a mateřská
škola Skřivany

„Florbalový listopad“ zakončen velkým stříbrným úspěchem žákyň 6. a 7. tříd!

„Florbalový listopad“ zakončen velkým stříbrným úspěchem žákyň 6. a 7. tříd!

Během měsíce listopadu naši sportovci a sportovkyně absolvovali celkově tři florbalové turnaje… naše škola složila týmy v kategoriích 6. + 7. třída chlapci, 8. + 9. třída chlapci a 6. + 7. třída dívky.

Termíny všech florbalových turnajů jsme znali dopředu s velkým předstihem, a proto jsme se letos rozhodli, že veškeré úsilí a trénink během tělesné výchovy věnuje právě tomuto kolektivnímu sportu. Během hodin TV si žáci osvojili základní pravidla florbalu. Naučili se různé způsoby střelby a zakončení. Přihrávku, útočné kombinace, správnou florbalovou rozehrávku. Úkoly a činnosti v obranné fázi hry. Největším oříškem a úkolem bylo vybrat a najít toho nejlepšího brankáře. A nakonec to byli právě tito tři „strážci svatyně“, kteří nás během duelů na turnajích svými zákroky drželi – konkrétně: Elenka Škotová, Violetka Stěhulková (nominována na turnaj chlapců 6+7. třídy!!) a Kevin Bartoníček!

8. listopadu vyrazil do Nového Bydžova florbalový tým složený z chlapců 6. a 7. třídy. V cestě za úspěchem nás čekalo šest střetnutí. Do všech duelů kluci nastupovali s velkým nasazením a ochotou vyhrát každý souboj. Z mnoha a mnoha gólových šancí jsme vytěžili vždy jen minimum. Bohužel naše špatná úspěšnost střelby nám stačila pouze na 5. místo. Naším nejlepším střelcem se stal Ladislav Skalický. Chtěl bych poděkovat všem florbalistům za reprezentaci školy.

Složení týmu: Stěhulková V., Skalický L., Mojžíš Š., Vorlíček A., Kaliaš F., Frýda T., Csupori J., Jirsák D.

15. listopadu o týden později nás na stejném místě čekal turnaj tentokrát pořádaný pro chlapce 8. a 9. tříd. Stejně jako minulý týden se jednalo o šest zápasů, ve kterých byla jedna změna a to taková, že ZŠ Nechanice byla nahrazena Gymnáziem NB. Náš tým hrál po celou dobu turnaje velmi pohledný florbal. Dokázal vzdorovat těm nejlepším týmům. Střelecky dominoval Tomáš Polášek, ale bohužel ani jeho florbalové umění nestačilo týmu na postup, který vyválčila, jako tomu bylo i u mladší kategorie opět ZŠ Klicperova NB. Tým Skřivan po sečtení všech bodů skončil na 5. místě. Chtěl bych všem klukům poděkovat za reprezentaci školy a za vzorný přístup k hodinám tělesné výchovy!

Složení týmu: Polášek T., Procházka V., Šimůnek V., Marek D., Stěhulka T., Pánek M., Petera Š., Bartoníček K.

16. listopadu se konečně na řadu dostala i děvčata. Florbalistky z 6. a 7. třídy nejely do Bydžova, ale rovnou do Hradce Králové. V minulém školním roce tato parta dokázala uhrát 4. místo a těsně jim unikla medaile…

 Holky se každou tělesnou výchovu neuvěřitelně zlepšovaly a sehrávaly. Elenka Škotová se v září poprvé postavila mezi tři tyče a já po prvním tréninku věděl, že má talent a my našli pro turnaj svojí „jedničku v bráně“. Florbalistky odehrály také modelové přátelské utkání proti florbalovému týmu kluků (6. +7. třída). Po tomto utkání, které skončilo velmi těsným vítězstvím kluků, jsem začal tušit, že tým okolo kapitánky Violety Stěhulkové tu vysněnou medaili letos přivézt může!!!

Na turnaji v Hradci Králové (ZŠ Štefánikova) na nás čekalo pět střetnutí. První dvě místa zajišťovala postup do okresního finále, které by se odehrálo ještě tentýž den na stejném místě. Tým tak měl před sebou velmi obtížný úkol a velkou výzvu.

V prvním zápase proti Biskupskému gymnáziu HK nás trápila nervozita, ale nakonec dva góly z hokejky Violety Stěhulkové nám přinesly těsné vítězství 2:1. Ve druhém utkání děvčata nastoupila proti ZŠ Štefcova a i v tomto zápase úřadovala kapitánka Stěhulková, která ve spolupráci s Adélou Žákovou vyválčily pro naše barvy vítězství 2:1. V dalších zápasech náš tým udržel vítěznou sérii a v okrskové skupině nenašel žádného přemožitele!!! Nejprve vítězství nad ZŠ Svobodné Dvory 2:0, vítězství v zápase proti ZŠ Bezručova 2:1 a poslední zápas ve skupině proti domácím ZŠ Štefánikova 3:0!!! Cíl postupu do okresního finále byl splněn, ale postup do krajského finále ještě daleko…

Holky netrpělivě čekaly, jaký tým se jim postaví do finále. Nakonec to byly dívky ze ZŠ Milady Horákové HK, které vyhrály a dostaly tak povolenku zabojovat o postup. Do okresního finále postoupila také ZŠ Bezručova, která uhájila v naší skupině druhé postupové místo.

Finále rozehrály florbalistky ze ZŠ Bezručova a ZŠ Milady Horákové. Vyrovnané střetnutí v posledních deseti vteřinách pro sebe „urvaly“ děvčata ze ZŠ Milady Horákové. V druhém utkání naskočila do finále naše děvčata a výsledkem dokázala opět porazit ZŠ Bezručova ve stejném poměru jako v základní skupině - 2:1!

Čekal nás tedy zápas s velkým „Z“. Duel se ZŠ Milady Horákové o zlaté medaile a vysněný postup do krajského finále, které by se odehrálo v prosinci v Jičíně. Velmi unavený, ale odhodlaný tým vstoupil do utkání aktivně. Chyběla nám troška toho florbalového štěstí, aby míček zapadnul do brány. Vyzdvihnout musíme naší brankářku Elenku Škotovou, která ve finále předvedla několik skvělých zákroků! Po našich hrubých chybách se soupeř dostal do dvojitého vedení a času nezbývalo mnoho … Čas utíkal rychle a soupeř velmi dobře bránil. Naše úsilí však přineslo kýženou brankovou radost = snížili jsme na 1:2!!! Čas byl ale neúprosný…. Po závěrečném hvizdu rozhodčího na straně soupeřek nastala velká radost a u našich děvčat neuvěřitelný smutek, neštěstí a slzy.

 Sport je v tomto krásný, naučí člověka vyhrávat, ale i prohrávat. Ve sportu neexistují „kdyby“. I když já si promítám v hlavě: „Co kdybych si vzal po prvním gólu time-out“? Říká se, že druhé místo je to nejhorší místo… prohrajete finále, poslední zápas … Jenže ta těžká cesta, která k tomu vedla? Tým neprohrál za celý turnaj ani jednou! Vybíráme – nominujeme pouze ze dvou tříd. Ostatní hradecké školy mají úplně jiné možnosti. V týmu nemáme žádnou florbalistku, všechny holky hrají florbal pouze ve škole. A tohle všechno holkám došlo už cestou vlakem, jakou cenu ta stříbrná medaile má…

Velký úspěch pro naši školu a pro mě velká trenérská zkušenost! Děkuji kolegyně Janě Nové, kterou mají holky rády a byla důležitou součástí florbalového týmu. Děkuji také samozřejmě všem florbalistkám, které se podílely na historickém florbalovém úspěchu pro ZŠ Skřivany!!!

A příští rok……… :)))

Složení týmu: Stěhulková V., Pavlíčková N., Žáková A., Kořínková M., Doležalová M., Škotová E., Kvačková B., Roischelová K., Melnyk O.

                                                                                                 Bc. Jakub Hrdý

Datum vložení: 4. 12. 2023 16:12
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2023 16:22
Autor: Bc. Jakub Hrdý

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

ll1ll2

L3

 Plakát k publicitě NPO.pdf (174.08 kB)

 

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

P

Finančně gramotná škola

Na základě aktivit a projektů získala naše škola titul "Finančně gramotná škola"

Bronz

18. 12. 2019 - BRONZOVÝ certifikát

certifikát

21. 9. 2021 - STŘÍBRNÝ certifikát

http://www.fgdoskol.cz/pro-skoly/fgs/

____________________

Certifikát

RODIČE VÍTÁNI

____________________

Certifikát Rodiče vítáni

https://www.rodicevitani.cz/

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Bujný květ - plný úl.

Pranostika na akt. den

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek

Svátek má Ivo

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den památky obětí nemoci AIDS

Zítra má svátek Zbyšek

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní den stepu

O naší škole

Základní škola a mateřská škola ve Skřivanech se školní jídelnou a družinou se snaží dětem a žákům nabídnout příjemné prostředí a vstřícný přístup všech zaměstnanců. 

Naši žáci slaví mnohé úspěchy ve sportovních i předmětových soutěžích. Žákům nabízíme široký výběr zájmových kroužků, programů, exkurzí a přednášek.

Budova základní školy v ulici Dr. Vojtěcha se může pochlubit nově zrekonstruovanými prostory s moderními přírodovědnými učebnami, učebnou informatiky a vnitřním výtahem včetně bezbariérového přístupu.  Budova mateřské školy v ulici Tovární je rovněž nově zrekonstruována včetně moderního vybavení učeben malé a velké třídy. Přijďte se mezi nás podívat, rádi Vás uvítáme!

Znak