2. místo pro „truhláře“ Daniela Marka !!!

V úterý 21. listopadu 2023 soutěžili žáci základních škol v soutěži „Řemeslo má zlaté dno, aneb hrajeme si na truhláře“, kde bylo jejich úkolem správně seřadit pracovní postup, poznat druhy dřev, truhlářských strojů a správně pojmenovat řemeslné nářadí.

A to nejdůležitější, vyrobit zadaný výrobek – letos to byl „Vánoční dřevený stromek“.

Soutěže se zúčastnilo 26 žáků ze ZŠ Libčany, ZŠ Osice, ZŠ Smidary, ZŠ Chlumec nad Cidlinou a naše škola, kterou reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku.

Na závěr celé soutěže bylo 5 žáků s nejlépe zpracovanými výrobky, které vybrala nezávislá porota, oceněno věcnými cenami.

Senzačního umístění dosáhl Daniel Marek, který svým výrobkem zaujal porotu natolik, že jeho dílo zvolila jako druhé nejhezčí ze všech 26!!! Tadeáš Stěhulka, Jan Černý a Vojtěch Dvořák získali diplomy za účast.

Děkuji klukům za velmi vzornou reprezentaci školy!

Bc. Jakub Hrdý

Datum vložení: 25. 11. 2023 13:48
Datum poslední aktualizace: 25. 11. 2023 13:56
Autor: Bc. Jakub Hrdý

Májová kapka platí dukát.

Přišel Petr Celestýn - mohou se již okurky sadit ven.

Svátek má Ivo

• Den památky obětí nemoci AIDS