Vychovatelé: Mgr. Ján Fráně, Monika Kořínková

Otevřena: Pondělí až pátek

• ranní provoz: od 6:20 do 8:20
  • odpolední provoz: od 12:00 do 16:00

Školní družina je školské zařízení pro zájmové vzdělávání, které je poskytováno dětem jedné školy, přičemž organizuje zájmové vzdělávání pro účastníky přihlášené k pravidelné denní docházce.

Činnost školní družiny je vykonávána ve dnech školního vyučování. Účastníci pravidelné denní docházky jsou zařazeny do dvou oddělení, které mají maximální kapacitu 46 žáků.

Práce ŠD přímo navazuje na vzdělávací činnost základní školy I. stupně pro 1.–5. ročník. Školní družina využívá vlastní prostory, které má vymezeny v přízemí budovy základní školy, jejíž je součástí. K dispozici má oplocené školní hřiště, obecní park s vybavenými herními prvky a blízké okolí, což umožňuje v případě vhodných klimatických podmínek vycházky.

Stravování dětí zajišťuje školní jídelna, pitný režim je zajištěn v rámci oběda, automatem na vodu v prvním patře budovy školy a vlastními zdroji.

Školní družina je nově vybavena třemi rotopedy (z finančního daru r. 2016 pana Ing. Radka Reisze a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO  25283669), prostorovou molitanovou stavebnicí (z finančního daru r. 2015 pana Ing. Radka Reisze a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o.), čtyřmi počítači a prostornými stolními hrami – stolní minitenis, stolní hokeje, stolní bludiště a kolektivní hry:

Rotopedy

Molitanová stavebnice

Stolní minitenis

Stolní hokej

Stolní bludiště

ŠD

Pro zvětšení klikni na obrázky

Jsou-li v zimě po cestách ledy, podaří se výborně zelí.

Na svatou Kateřinu sluší se schovati pod peřinu, pak na svatého Mikuláše tuť jest zima všecka naše.

Svátek má Mikuláš

Zítra má svátek Ambrož, Benjamín