Horní menu

JÍDELNÍČEK říjen 01.pdf

JÍDELNÍČEK říjen 02.pdf

JÍDELNÍČEK říjen 03.pdf

Při provozu je dokončení tepelné úpravy obědů v 11:00 hodin. Spotřeba pokrmu musí být do 14:00 hodin. Pokrmy jsou až do doby výdeje uchovávány při teplotě 60°.

Vážení rodiče,

ráda bych Vás upozornila na změnu týkající se svačin v mateřské škole - nově nebude na jídelním lístku MŠ uvedeno ovoce či zelenina. Je to z toho důvodu, že děti budou dostávat tyto potraviny automaticky každý den. Budeme podávat například čtvrtinu jablka, čtvrtinu rajčete atd. Ke sladké svačině bude podáváno ovoce, k pomazánkám zelenina. Ovoce a zelenina se budou vybírat dle sezónní nabídky dodavatele.

Pevně věříme, že to bude ku prospěchu Vašich dětí. Byli bychom rádi, aby si děti odnesly správné návyky stravování již ze školky a aby jim bylo podáváno ovoce či zelenina každý den.

Dále bych Vás chtěla informovat o podávání luštěnin v naší školní jídelně. Přestože u nás luštěniny nepatří mezi vyhledávané potraviny, musí je školní jídelna alespoň dvakrát měsíčně zařadit na jídelní lístek. A abychom nevařili stále pouze hrachovou kaši a čočku na kyselo, snaží se náš kolektiv zařadit nové recepty, domníváme se, že chuťově velice zajímavé.

Postupně Vám budu jednotlivé luštěniny a potraviny, které jsou považovány za velice prospěšné pro náš organismus a které by se děti měly naučit jíst již v raném věku, tímto prostřednictvím představovat. Informace o luštěninách:  ČOČKA.pdf

kujeme za pochopení,

Michaela Holá, vedoucí ŠJ

Krajský úřad Královéhradeckého kraje informoval o doporučeních, podle kterých by se měla připravovat skladba jídel ve školních jídelnách. Důvodem je dle hygieniků neustále rostoucí obezita dětí a velký příjem bílkovin.  Podle doporučení např.:

• uzené maso a jakékoli uzeniny by se neměly ve školních jídelnách podávat
  • vepřové maso lze připravovat maximálně 4x za měsíc,
  • masové vývary nebo masové polévky pouze 2x za měsíc,
  • čočku lze podávat pouze se zeleninovým salátem nebo pečivem - neměla by se podávat čočka s vejcem nebo uzeným masem,
  • nevhodnou kombinací je podávání buchet s gulášovou polévkou
  • atd.

Veškeré informace si můžete přečíst na tomto odkaze:   OZDRAVENÍ JÍDELNÍCH LÍSTKŮ.pdf

Sestavování jídelníčku se řídí zásadami zdravé výživy a spotřebním košem vybraných potravin dle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování. Jídelní lístek a ostatní informace jsou vyvěšeny u vchodu do školní jídelny, u výdejního pultu v jídelně, na nástěnce v 1. patře budovy školy, na chodbě v budově mateřské školy a na webových stránkách školy.

Informace ohledně ceny obědů a váze masa pro strávníky dle jednotlivých kategorií - viz. Ceny obědů

NOVĚ JE NUTNÉ UVÁDĚT U JEDNOTLIVÝCH JÍDEL UVEDENÝCH V JÍDELNÍČKU ŠKOLNÍHO STRAVOVÁNÍ SEZNAM ALERGENŮ

Odkaz na jejich přehledný seznam (publikovaný ve Směrnici 2000/89 ES od 13.12.2014 směrnicí 1169/2011 EU):  alergeny.pdf

Michaela Holá, vedoucí školní jídelny

ZŠ 495 493 606

MŠ 495 493 595

ŠD 608 830 488

další informace - viz.: KONTAKTY

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

Aktuality a události ZŠ

KONÁNÍ TŘÍDNÍCH SCHŮZEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

LISTOPAD - st 13.11. od 15:15

LEDEN - individuálně

DUBEN - st 15. 4. od 15:15

ČERVEN - individuálně

TERMÍNY PRÁZDNIN 2019/2020

Podzimní prázdniny:

úterý 29.10. a středa 30.10., pondělí 28.10. - státní svátek

Vánoční prázdniny:

sobota 21.12. -  3.1.,

vyučování začne v pondělí 6.1.

Pololetní prázdniny: pátek 31.1., vysvědčení bude vydáváno ve čtvrtek 30.1.

Jarní prázdniny: 2.3. - 8.3.2020

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9.4.,  ostat. svátek - pátek 10.4., Velikonoční pondělí 13.4.

Hlavní prázdniny: středa 1.7. až pondělí 31.8., školní vyučování začne v úterý 1.9.2020

Letní tábor TÁBORENKA

www.taborenka.czinformace[1].jpg

Publikace pro rodiče a veřejnost:

Mluvi_vase_dite_spravne.pdf

Bezpecnost_deti.pdf

Prvni_pomoc_deti.pdf

Jak_vybrat_skolni_brasnu.pdf

Sdělení MŠMT pro rodiče

Ministerstvo školství vydalo sdělení pro rodiče a školy, jak postupovat v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) - ze dne 15.6.2005

Více informací:

Metodický pokyn

Externí odkaz - Metodický pokyn MŠMT k výskytu vši dětské

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme za finanční dary panu Ing. Radkovi REISZOVI, IČO 72886650 a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO 25283669, na zakoupení rozměrné molitanové stavebnice pro žáky I. stupně (2015) a zakoupení rotopedů do školní družiny (2016), stolní fotbal (2017), elektrické pianino (2018).

ROTOPEDY A MOLITANOVÁ STAVEBNICE

ELEKTRICKÉ PIANINO

STOLNÍ FOTBAL

DSCN0066[1].JPG

FINANČNÍ DARY PRO MŠ SKŘIVANY

Děkujeme za finanční dary společnosti GREGOR s.r.o. a panu majiteli Alešovi Gregorovi za každoroční finanční dary, za které jsou nakupovány pomůcky do Mateřské školy ve Skřivanech.

INTERAKTIVNÍ TABULE

Děkujeme za finanční dar společnosti Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o., Skřivany, na zakoupení interaktivní tabule.

DSCN4854.jpg

KERAMICKÁ PEC

Děkujeme sponzorům za finanční dar na zakoupení keramické pece. Přispěly: ALCAN Skřivany; GREGOR, s. r. o. Skřivany; NATURA DK Nový Bydžov; obec MYŠTĚVES; obec PETROVICE a obec PETROVIČKY, ZWS, s.r.o. P1060890.JPG