Horní menu

Drobečková navigace

Aktuality a události ZŠ > Základní škola > Aktuality a události ZŠ > Exkurze do Prahy

Exkurze do Prahy

Datum konání:
29.5.2019

IMG_20190521_101326.jpgV úterý 21. 5. 2019 se žáci VI. a VII. třídy se svými třídními učitelkami vydali vlakem z Nového Bydžova na poznávací exkurzi do Prahy. Spousta dětí jela do Prahy za pamětihodnostmi poprvé. Přijeli jsme na hlavní nádraží a odtud jsme se dostali tramvají s přestupem na zastávce Malostranská k Pražskému hradu.

Po bezpečnostní kontrole jsme se dostali do areálu Pražského hradu. Prohlédli jsme celý Pražský hrad s návštěvou Starého královského paláce a baziliky sv. Jiří. Prošli jsme Zlatou uličkou a Svatováclavskými vinicemi.  Celým Pražským hradem nás výkladem provázel PaedDr. Pácal z NPÚ.

Následoval odpočinek na Vyhlídkové plavbě Pražskými Benátkami. Kde jsme viděli poslední zachovalý oblouk Juditina mostu, Bradáče, Karlův most a panorama Pražského hradu ze zcela jiné perspektivy. Dostali jsme se až do Čertovky. Příjemní překvapení bylo malé občerstvení.

Pak jsme pokračovali přes Karlův most do Mc´Donald na slíbený hamburg a hranolky. Po přestávce následovalo  trochu turistiky. Šli jsme přes Karlův most, Křižíkovou ulici, podél Alšovým a Dvořákovým nábřežím přes Čechův most a několik schodů jsme se dostali ke „Kyvaldu“ na Letné. Náročnější výstup nás odměnil krásnými pohledy na Prahu.

Parkem po Letné jsme se dostali k Národnímu technickému muzeu, kde jsme viděli historické unikáty.

Odtud jsme sestoupali schody a přes Štefánikův most jsme se dostali na Náměstí Republiky, dále Jeruzalémskou ulicí k Hlavnímu nádraží. Cestou jsme viděli nákupní středisko Kotva a Paladium, Obecní dům, divadlo Hybernia, Prašnou bránu, ČNB, Jindřišskou věž, Jubilejní synagogu.

Jelikož nám přálo i počasí, žáci udělali hodně fotografických obrázků na památku a rozšířil se jim vědomostní obzor. Celý den žáci byli ukáznění a vnímaví k zajímavostem Prahy, proto mají slíbený další výlet.

Mgr. K. Pácalová, Mgr. I. Suchánková

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/Exkurze_Praha_-_21.5.2019

ZŠ 495 493 606

MŠ 495 493 595

ŠD 608 830 488

další informace - viz.: KONTAKTY

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

KONÁNÍ TŘÍDNÍCH SCHŮZEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

LISTOPAD - st 13.11. od 15:15

LEDEN - individuálně

DUBEN - st 15. 4. od 15:15

ČERVEN - individuálně

TERMÍNY PRÁZDNIN 2019/2020

Podzimní prázdniny:

úterý 29.10. a středa 30.10., pondělí 28.10. - státní svátek

Vánoční prázdniny:

sobota 21.12. -  3.1.,

vyučování začne v pondělí 6.1.

Pololetní prázdniny: pátek 31.1., vysvědčení bude vydáváno ve čtvrtek 30.1.

Jarní prázdniny: 2.3. - 8.3.2020

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9.4.,  ostat. svátek - pátek 10.4., Velikonoční pondělí 13.4.

Hlavní prázdniny: středa 1.7. až pondělí 31.8., školní vyučování začne v úterý 1.9.2020

Letní tábor TÁBORENKA

www.taborenka.czinformace[1].jpg

Publikace pro rodiče a veřejnost:

Mluvi_vase_dite_spravne.pdf

Bezpecnost_deti.pdf

Prvni_pomoc_deti.pdf

Jak_vybrat_skolni_brasnu.pdf

Sdělení MŠMT pro rodiče

Ministerstvo školství vydalo sdělení pro rodiče a školy, jak postupovat v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) - ze dne 15.6.2005

Více informací:

Metodický pokyn

Externí odkaz - Metodický pokyn MŠMT k výskytu vši dětské

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme za finanční dary panu Ing. Radkovi REISZOVI, IČO 72886650 a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO 25283669, na zakoupení rozměrné molitanové stavebnice pro žáky I. stupně (2015) a zakoupení rotopedů do školní družiny (2016), stolní fotbal (2017), elektrické pianino (2018).

ROTOPEDY A MOLITANOVÁ STAVEBNICE

ELEKTRICKÉ PIANINO

STOLNÍ FOTBAL

DSCN0066[1].JPG

FINANČNÍ DARY PRO MŠ SKŘIVANY

Děkujeme za finanční dary společnosti GREGOR s.r.o. a panu majiteli Alešovi Gregorovi za každoroční finanční dary, za které jsou nakupovány pomůcky do Mateřské školy ve Skřivanech.

INTERAKTIVNÍ TABULE

Děkujeme za finanční dar společnosti Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o., Skřivany, na zakoupení interaktivní tabule.

DSCN4854.jpg

KERAMICKÁ PEC

Děkujeme sponzorům za finanční dar na zakoupení keramické pece. Přispěly: ALCAN Skřivany; GREGOR, s. r. o. Skřivany; NATURA DK Nový Bydžov; obec MYŠTĚVES; obec PETROVICE a obec PETROVIČKY, ZWS, s.r.o. P1060890.JPG