Horní menu

Drobečková navigace

Aktuality a události ZŠ > Základní škola > Aktuality a události ZŠ > Lyžařský výcvik 2019

Lyžařský výcvik 2019

Datum konání:
22.1.2019

20190108_151844.jpgNěkteří žáci II. stupně si prodloužili vánoční prázdniny pobytem na horách v Herlíkovicích.

Zde se uspořádal tradiční LVVZ.  Ubytování bylo v ubytovně Eden přímo v areálu sjezdovek Bubákov-Herlíkovice.  Celý areál je vyhovující, jak pro lyžaře, tak i nelyžaře – pro ty, co stojí poprvé na lyžích.  Žáci byli rozděleni do tří družstev podle zkušeností s lyžováním.  Nejzkušenější lyžaři  pod vedením instruktora M. Burdy si krásně zalyžovali  a vyzkoušeli si i lyžování v hlubokém sněhu, neboť celý týden padal krásný „prašan“.  Méně zkušení lyžaři se zdokonalovali v lyžování na upravených sjezdovkách pod vedením p. uč. J. Hrdého. Začínající lyžaři s p. uč. K. Pácalovou a p. uč. L. Reichovou se mohli pyšnit velkým pokrokem, od prvního postavení  na svah na lyžích až po úspěšné sjíždění sjezdovek Bubákov-Herlíkovice a vyjíždění na kopců pomocí vleků. V touze naučit se lyžovat je neodradily ani časté pády. Večery byly věnovány společenským hrám a přednáškám o lyžování. Mudr. T. Zubr uspořádal zajímavou přednášku  první pomoci s praktickými ukázkami. Nezapomnělo se ani na večerní lyžování a tradiční závody ve slalomu. Úspěšně dokončili závody všichni účastnicí, a tak po zásluze byli odměněni poháry.

Mgr. Květa Pácalová

IMG_20190108_090829_HDR.jpgLyžaři IX. třídy napsali o LVVZ:

• Lyžařský kurz na Bubákově se velmi vydařil. Počasí nám velmi přálo. Naši učitelé a instruktoři nás skvěle dovedli ke zdokonalení našeho lyžování. Množí z nás, kteří na lyžích stáli úplně poprvé, na konci týdne skvěle sjížděli sjezdovky. Kdybychom měli šanci  určitě bychom příští rok jeli znovu.

• Lyžáky jsou vždycky nejlepší akce, především když lyžák organizuje p.uč. Pácalová. Nejen, že jsme měli skvělé počasí, ale i skvělá zábava byla na ubytovně. Skvělé prostředí i na svahu. Instruktoři byli bezvadní a někteří z nás litují toho, že nejezdili na předešlé lyžařské kurzy. S instruktory byla zábava a předali nám plno nových zkušeností a dovedností.

• Lyžařský kurz funguje na principu nauky na lyžích. Lyžařský kurz není jen o lyžování, ale také zlepšení komunikace se spolužáky. Byl tam skvělý kolektiv. Určitě všem doporučujeme jezdit.

Fotogalerie: https://dafra.rajce.idnes.cz/LVVZ_2019

ZŠ 495 493 606

MŠ 495 493 595

ŠD 608 830 488

další informace - viz.: KONTAKTY

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

KONÁNÍ TŘÍDNÍCH SCHŮZEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

LISTOPAD - st 13.11. od 15:15

LEDEN - individuálně

DUBEN - st 15. 4. od 15:15

ČERVEN - individuálně

TERMÍNY PRÁZDNIN 2019/2020

Podzimní prázdniny:

úterý 29.10. a středa 30.10., pondělí 28.10. - státní svátek

Vánoční prázdniny:

sobota 21.12. -  3.1.,

vyučování začne v pondělí 6.1.

Pololetní prázdniny: pátek 31.1., vysvědčení bude vydáváno ve čtvrtek 30.1.

Jarní prázdniny: 2.3. - 8.3.2020

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 9.4.,  ostat. svátek - pátek 10.4., Velikonoční pondělí 13.4.

Hlavní prázdniny: středa 1.7. až pondělí 31.8., školní vyučování začne v úterý 1.9.2020

Letní tábor TÁBORENKA

www.taborenka.czinformace[1].jpg

Publikace pro rodiče a veřejnost:

Mluvi_vase_dite_spravne.pdf

Bezpecnost_deti.pdf

Prvni_pomoc_deti.pdf

Jak_vybrat_skolni_brasnu.pdf

Sdělení MŠMT pro rodiče

Ministerstvo školství vydalo sdělení pro rodiče a školy, jak postupovat v případě výskytu pedikulózy (vši dětské) - ze dne 15.6.2005

Více informací:

Metodický pokyn

Externí odkaz - Metodický pokyn MŠMT k výskytu vši dětské

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme za finanční dary panu Ing. Radkovi REISZOVI, IČO 72886650 a společnosti Zkušební stanice Nechanice, s.r.o., IČO 25283669, na zakoupení rozměrné molitanové stavebnice pro žáky I. stupně (2015) a zakoupení rotopedů do školní družiny (2016), stolní fotbal (2017), elektrické pianino (2018).

ROTOPEDY A MOLITANOVÁ STAVEBNICE

ELEKTRICKÉ PIANINO

STOLNÍ FOTBAL

DSCN0066[1].JPG

FINANČNÍ DARY PRO MŠ SKŘIVANY

Děkujeme za finanční dary společnosti GREGOR s.r.o. a panu majiteli Alešovi Gregorovi za každoroční finanční dary, za které jsou nakupovány pomůcky do Mateřské školy ve Skřivanech.

INTERAKTIVNÍ TABULE

Děkujeme za finanční dar společnosti Ardagh Metal Packaging Czech Republic s.r.o., Skřivany, na zakoupení interaktivní tabule.

DSCN4854.jpg

KERAMICKÁ PEC

Děkujeme sponzorům za finanční dar na zakoupení keramické pece. Přispěly: ALCAN Skřivany; GREGOR, s. r. o. Skřivany; NATURA DK Nový Bydžov; obec MYŠTĚVES; obec PETROVICE a obec PETROVIČKY, ZWS, s.r.o. P1060890.JPG